Интересное

ЗНІМУ КВАРТИРУ

ЗНІМУ КВАРТИРУ


11 Декабрь 2013

ЗНІМУ КВАРТИРУ

У ЧЕРНІВЦЯХ ПОПИТ НА ВИНАЙМАННЯ ЖИТЛА ПЕРЕВИЩУЄ ПРОПОЗИЦІЮ Сьогодні, щоб винайняти чи купити квартиру, потрібно випробувати усі можливі варіанти пошуку — опитати знайомих, переглянути оголошення у пресі і, нарешті, звернутися в агенції з продажу нерухомості.

Ця історія, можливо, підкаже способи знайти житло і при цьому не програти . Почавши у Чернівцях самостійний пошук житла, молоде подружжя Сергій та Олена Андрущенки «потонули» у чималій кількості варіантів, телефонних дзвінків тощо.

Пошук затягувався, але нічого гідного не було. Вирішили зателефонувати до одного з агентств нерухомості. Виявилося, що зняти пристойне житло у Чернівцях, котре б знаходилося у потрібному вам районі й мало необхідні параметри, — важко.

Пов’язано це з тим, що попит на винаймання житла значно перевищує пропозицію, і така ситуація спостерігається вже впродовж кількох років. На ринок нерухомості квартири, що здаються, потрапляють рідко — найчастіше їх винаймають родичі, знайомі, знайомі знайомих власників квартир, що останнім видається безпечніше і надійніше, аніж впускати до рідної оселі незнайомих людей.

Перевага також надається довготерміновій оренді, а на місяць-два житло здають неохоче. Щодо цін, то, як розповів Сергію працівник агентства, однокімнатна вмебльована квартира у нормальному стані з телефоном коштує 80 доларів за місяць, двокімнатна — до 100 умовних одиниць.

Основною проблемою, з якою довелося стикнутися, — відсутність необхідних параметрів. Одні квартири виявилися частково вмебльованими і спати двом особам у них просто ніде, другі не мали телефону, треті знаходилися у віддалених мікрорайонах.

До того ж, окремі власники вимагали аж занадто велику передоплату — за 4-6 місяців. Крім того, за більшістю оголошень ховалися посередники, які бадьорими голосами спочатку повідомляли, що в них є «все й одразу», проте згодом виявлялося протилежне.

Зрештою, коли заповітна квартира знайдена, радіти ще буває рано. По-перше, вартістю, про яку було повідомлено в оголошенні, ви не обмежитеся. Половину ціни оренди за один місяць треба буде віддати агентству, яке познайомило вас з господарем.

Посередники ж просили за свої послуги або стабільну таксу від 100 гривень до 40 умовних одиниць, або половину місячної вартості винаймання житла. Поступово з’ясувалася ще одна хитрість оголошень.

Заявлені у них «квартири у центрі» виявлялися розташованими у районі Роші чи Садгори. Не будемо вдаватися у подробиці й описувати усі почуття, які охоплювали подружню пару при кожному новому пошуку потрібного помешкання.

Скажемо лише, що знайти квартиру у заданому районі міста й за прийнятну ціну їм поки що не вдалося. А тепер висновки з історії.

На ринку житла, що винаймається, працює дуже багато посередників, які надто високо оцінюють свої послуги, протее насправді рівень їхньої кваліфікації не витримує жодної критики. Наприклад, деякі з них пропонують квартири, що, як виявлялося згодом, вже були здані господарями.

Вибір помешкань у посередників дуже малий, а ціни оренди, які називаються спочатку, можуть згодом відчутно зрости. Роман ЛЮБЕРА, «ДОБА»