Интересное

В Чернівцях сформовано банк даних аварійних будинків

В Чернівцях сформовано банк даних аварійних будинків


16 Декабрь 2013

В Чернівцях сформовано банк даних аварійних будинків

За дорученням міського голови в Чернівцях сформовано банк даних аварійних будинків, на місці яких доцільно звести нове житло з урахуванням особливостей міської архітектури.

Перелік аварійних будинків, а також умови конкурси для бажаючих взяти участь в зведенні нового житла буде оприлюднено в ЗМІ.

Таким чином, в Чернівцях буде збережено особливості історичної забудови, зменшено аварійність житлового фонду, а мешканці міста отримають нові, сучасні і комфортабельні квартири. Вже в цьому році за такою програмою розпочнеться відбудова окремих аварійних будинків на вулицях Шевченка, Шолом-Алейхема та Гагаріна.

Водночас в місті продовжуватиметься ремонт дахів та фасадів за визначеним графіком, до виконання цих робіт залучатимуться орендарі нежитлових приміщень. Міський голова Микола ФЕДОРУК доручив посилити контроль за якістю будівельних та реставраційних робіт, які виконуються за бюджетні кошти, аби уникнути приписок та нераціонального використання коштів міської громади.

Львівський інститут «Укрзахідпроектреставрація» завершив виконання проекту ремонтно-реставраційних робіт аварійного будинку по вул. Лермонтова, 1, що входить в зону історичної забудови міста.

Проектом передбачено скріплювання будинку спеціальними горизонтальними і вертикальними поясами та рамами, повну заміну аварійних поверхових перекрить і перемичок на монолітні залізобетонні. Технологія проведення ремонтно-реставраційних робіт вимагає тимчасового відселення мешканців.

Роботи розпочнуться після розгляду технології їх виконання на технічній раді , що діє при департаменті містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради, а також попереднього їх погодження з мешканцями будинку. В березні-квітні буде замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт ще двох аварійних будинків в історичній частині Чернівців — по вул.

Суворова,6 та Доброго,15. Відреставрують зазначені будинку вже в цьому році. Для виконання реконструкції та ремонту дахів житлового фонду міста депутати міської ради рекомендували передбачити при корегуванні районних
бюджетів на 2005 рік понад 1,5 млн. гривень.

Торік в місті було вже відремонтовано 174 покрівлі житлових будинків на суму 2,9 млн. грн., в тому числі 56 дахів було відреставровано за рахунок цільового фонду міської ради. Ремонт дахів ведеться у відповідності до спеціальної програми, яка
діятиме в місті до 2010 року і передбачає реставрацію та капітальний ремонт 540 дахів на суму майже 18,5 млн. грн.

Програмою визначено покрівлі, які потребують першочергового проведення капітального ремонту, найбільше таких у Шевченківському районі. Заслухавши хід виконання зазначеної Програми, депутати міської ради рекомендували збільшити видатки з міського та
районних бюджетів на ремонт м’яких покрівель будинків за новими технологіями, що дозволить поліпшити їх технічний стан та збільшити термін експлуатації.

Рішення про зведення нового мікрорайону в Чернівцях зацікавило не лише місцевих будівельників, але і їхніх колег з інших регіонів України. З метою забезпечення прозорості у питаннях виділення в престижному мікрорайоні земельних ділянок під забудову доручено розробити єдині умови конкурсу для майбутніх забудовників.

Конкурс проводитиметься відкрито та
гласно, його умови будуть оприлюднені в ЗМІ. Згідно земельно-облікових даних територія міста Чернівці становить майже 15,3 тисячі гектарів, з них проінвентаризовано лише 7,7 тис. га, або 51 %
від загальної площі міста.

На думку фахівців, відсутність в структурі міського бюджету минулих років коштів на інвентаризацію земель призвела до зменшення можливих надходжень від податку на землю та орендної плати. В 2004 році надходження від продажу землі склали 6,88 млн. грн, від орендної плати — 1,86 млн. грн.

В управлінні земельних ресурсів було зареєстровано 1594 державних актів на право приватної власності на землю, 21 державний акт на право постійного користування землею, укладено 576 договорів оренди земельних ділянок. Загалом на початок цього року в місті укладено 1259 договорів оренди земельних ділянок.

В 2004 році було виділено 13 земельних ділянок під будівництво багатоквартирних житлових будинків, 68 земельних
ділянок під індивідуальне житлове будівництво та 322 земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності. За 2003-2004 роки рішеннями сесії міської ради виділено 23 земельні ділянки площею 6,4 га іногороднім юридичним та фізичним особам, окремим з них запропоновано зареєструвати свою діяльність в м. Чернівці.

Проаналізувавши роботу департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин, сесія міської ради затвердила організаційні заходи щодо вдосконалення діяльності цієї важливої для чернівчан структури. Зокрема, рекомендовано на здійснення в Чернівцях земельної реформи передбачити кошти в розмірі 5% від запланованої суми надходжень від продажу землі, створити автоматизовану систему ведення земельного кадастру, збільшити обсяг продажу вільних земельних ділянок через аукціон, в т.ч. під індивідуальне житлове будівництво, а вільні земельні ділянки в архітектурно — заповідній частині міста для здійснення підприємницької діяльності надавати виключно на конкурсних засадах.

Відтепер буде готуватися та періодично оприлюднюватися, в тому числі в графічному вигляді, перелік земельних ділянок та зон, потенційно можливих для отримання в оренду для здійснення підприємницької діяльності та забудови, з метою залучення інвесторів такі матеріали розміщуватимуться на офіційному сайті міської ради. Здійснюватиметься моніторинг ринку землі в
Україні, а депутати міської ради періодично інформуватимуться про обсяги та ціну продажу земельних ділянок у сусідніх обласних центрах.

Буде також розроблено єдиний механізм надання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва при умові сплати коштів на підготовку території і суворо дотримуватиметься вже затверджене сесією міської ради Положення про залучення внесків інвесторів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.
Вирішено також створити комунальне підприємство «Центр містобудування», яке надаватиме платні послуги з питань забудови та землекористування, а на базі відділу історико-культурної заповідної території передбачити створення окремого місцевого органу охорони культурної спадщини, адже на державному обліку в межах території міста перебуває 771 пам’ятка архітектури, -повідомляє прес-служба міської ради.