У три роки цукерки — наймиліший подарунок, тим паче від незнайомих перехожих Під мерією «оселились» вже чотири багатодітні родини. Трирічна Тетянка тут відсвяткувала день народження, а ініціаторка пікету почала голодувати.
Мама Тетянки, Валентина Опушко, каже, що її донька — остання у місті дитина, народжена в сім’ї ліквідатора аварії на ЧАЕС.
— Частина ліквідаторів вже померли, а в більшості це лежачі інваліди, і я не думаю, що в них народжуються діти.
Днями батька Тетянки, Івана Опушко із загостренням хвороб у важкому стані забрали до лікарні.
Через батькове опромінення Тетянка народилася з вивихом тазо-стегнового суглобу і від народження була у шині Шнайдера. 19 травня стало її першим днем народження, на якому вона не лежала, а бігала.
Тим більше що на площі перед міськвиконкомом є де розгулятись.
…Багатодітна родина Опушків поселилась там із своїм наметом на другий день після того, як на площу вийшла багатодітна вдова Олена Павлова. У п’ятницю Павлова, не отримавши від міськради позитивної відповіді, оголосили голодування.
Обидві жінки вимагають від влади рішень, які б прискорили отримання квартир. Поки що їм дали тільки цукерки. Тетянку, йдучи на роботу повз наметів, привітали заступники міського голови Василь Жорноклей і Анатолій Ворона та депутат міськради В’ячеслав Шостак.
Перший дав дитині «снікерс», а інші — по коробці цукерків.
Хрещеній матері дівчинки Ніні Козловській, яка прийшла на майдан з тортом, все це не подобається. Каже, що день народження — свято домашнє, а не майданне.
Але майдан, за збігом обставин, саме у день народження Тетянки святково прибрався: комунальники висадили квіти на клумбах.
— Хоч конструктивної розмови з владою не вийшло,- розповідає Олена Павлова, яку запрошували в мерію на переговори, — але те, що влада визнала нашу проблему — це вже позитив.
Фонду молодіжного будівництва запропонували можливість знайти земельну ділянку для нового будинку, і протягом двох тижнів влада має винести рішення щодо його придатності для забудови.
Втім, директор регіонального Фонду сприяння молодіжному будівництву Григорій Бабюк не поспішає радіти. Він каже, що мерія вже не раз пропонувала подати перелік ділянок, але жодне із подань не було задоволене.
Цього разу фонд складе новий список приблизно з 20 адрес, і тільки після затвердження хоча б одної можна буде говорити про перемогу жінок з намету.
— Зараз хочуть отримати молодіжний кредит близько 1000 вінничан, тому будемо просити ділянку хоча б з 1 гектар, щоб будуватись з перспективою. Вставки між вже існуючими будинками — це не забудова,- зазначив Григорій Бабюк.
Тим часом наметове містечко зростає. Ще одна мати трьох дітей – Світлана Котлярова — приєдналась до гурту, сподіваючись, що і її біда буде почута владою. У неї є житло, але воно валиться через будівництво по сусідству торгово-офісного центру.
До гурту приєдналась і одна із працівниць ЖЕКу. З родиною у п’ять чоловік вона живе у малогабаритній кімнаті.
Розбодувати ціле наметове містечко на підтримку акції погрожує молодь обласної організації «Чумацький шлях».
— Питання кредитування молодіжного будівництва потрібно розглядати ширше — це впершу чергу, питання ревізії земель міста,- сказав голова організації Сергій Чумак,- я впевнений, що можна очікувати нових корупційних скандалів.
Намети чумаківців з’являться одразу, якщо 27 травня на сесії міської ради вимоги пікетувальників небудуть задоволені. Сама Олена Павлова після семи днів голодування в разі не задоволення її вимог збирається продовжити пікет під стінами Кабміну.