Після перебування там 15 000 осіб, цей унікальний шматочок києвської природи можна буде сміливо оголосити таким, що «не складає цінності» і почати реалізовувати плани Омельченка по перетворенню Труханового осторва у забетонований бізнес-центр.
Добре розуміючи загрозу диким тваринам та рослинам від перебування такої великої кількості людей, громадські екологічні організації України виступають проти розташування табору «Євробачення» на Трухановому острові.
За повідомленням Української коаліції «За дику природу», відповідний лист надіслано керівникам держави Віктору ЮЩЕНКУ, Юлії ТИМОШЕНКО, Миколі ТОМЕНКУ, Оксані БІЛОЗІР та голові постійної комісії Київради з питань екологічної політики Даніелю КАРАБАЄВУ.
Враховуючи реалії сучасної культури молоді та спираючись на досвід проведення інших подібних заходів, екологічна громадськість рішуче вимагає: заборонити розміщення табору на території цінного природно-рекреаційного комплексу Труханового острову та пропонує перенести його на територію спорткомплексу «Чайка», який вже використовувався у подібних цілях під час візиту Папи Римського Івана Павла ІІ в Київ; включити Труханів острів та всі інші цінні дніпровські острови до Регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови».
Автори листа ще раз звертають увагу на той факт, що на час проведення на території Києва фінального етапу музичного фестивалю «Євробачення» для гостей столиці планується розбити наметове містечко на Трухановому острові, що в жодному випадку не можна вважати придатним для цього.
З цього приводу екологічна громадськість відзначає, що на території Труханового острова велика кількість рідкісних рослин та тварин, частина з яких занесена до Червоної книги України та міжнародних Червоних списків.
Також на острові розміщуються рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України. Труханів острів є одним з найдавніших київських островів, ця київська Хортиця пов’язана з героїчними сторінками українського народу.
Науковці зоологи та ботаніки НАНУ, Київського університету ім. Тараса Шевченка неодноразово звертались до міської влади, добиваючись надання частині Труханового острова заповідного статусу, зазначають екологи.
Абсолютно зрозуміло, пишуть вони, що після «Євробачення», яке сконцентрує на острові до 15 тисяч тимчасових мешканців, а також комунікації, необхідні для обслуговування такої кількості людей, до цієї території можна буде вжити термін «втратила природну цінність».
«Як нам стало відомо, для розміщення Євротабору вирубано дерева вздовж дороги, що веде до державного комунального підприємства «Труханів острів». Тож острів вже поніс перші втрати від необміркованого безвідповідального рішення», висловлюють жаль екологи.
Лист підписали О.ВАСИЛЮК (Молодіжне відділення Національного екологічного центру); І.ПАРНІКОЗА (Дружина охорони природи Київського національного університету); С.ШАПАРЕНКО (Екологічна група «Печеніги» (м. Харків)); В.БОРЕЙКО (Київський еколого-культурний центр); Р.ФАХРУЛІН (Дружина охорони природи Казанського державного університету); «Служба охраны природы» (м. Казань, РФ) та інші.
джерело: УНІАН
Майдан-ІНФОРМ: Ми переконані, що голова КМДА Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО розраховує, не дивлячись на свої декларації, що наметове містечко на Трухановому острові завдасть значної шкоди природі острова, що дозволить йому розпочати впровадження багатомільйонних проектів забудови Труханового, на яких голова КМДА зможе отримати значні кошти.