Интересное

Конфліктна земля військових

Конфліктна земля військових


05 Август 2013

Конфліктна земля військових

Після перемоги у справі брюховицьких лісів депутати від УНП не мають наміру вгамовуватися. Наступним кроком стало порушення питання щодо землі, яка колись належала військовим.

Про це вчора повідомила журналістів депутат міської ради Віра Лясковська.

Земельна ділянка площею майже п’ять гектарів на вулиці Княгині Ольги, 5, належала військовій частині, на ній розміщувались ангари для військової техніки. Після того, як 1991 року частину розформували, ділянку передали в комунальну власність міста.

Згодом між військовими та міською радою запровадили великомасштабну програму забудови ділянки, на якій мав з’явитися житловий масив для військовослужбовців. Для цього ділянку повернули в користування оперативному командуванню. «Там мало бути близько 1000 помешкань, 9-12-поверхові будинки разом з інфраструктурою, дитячими садочками та школами, — розповіла вона. — Більшість мешканців були б військовими, адже в них катастрофічна ситуація з чергою на житло».

За її словами, лише в місцевому гарнізоні помешкання очікують три тисячі військовослужбовців. Однак, як наголосила депутат, на перешкоді вирішення цієї проблеми постало звичне для українських земельних ресурсів явище — чийсь приватний інтерес.

Як стверджує пані Лясковська, 2003 року військовики продали споруди, які в жалюгідному стані розташовувалися на земельній ділянці. «Ангари, що містилися на території колишньої частини, продали ТзОВ «Керамбуд», власником якого є Роман Козак, рідний брат колишнього голови Західної регіональної митниці, — розповіла вона. — Військові не мали жодного права самовільно розпоряджатися ділянкою, однак вони таки зробили це – продали ангари, а разом із ними й землю, за 1300000 гривень, хоча її фактична вартість — 70 мільйонів». Споруди продавали через державну акціонерну компанію «Національна мережа аукціонних центрів».

Депутат переконана, що це — фіктивна фірма, створена лише для того, щоб провести процедуру купівлі- продажу.
Вже цього року, в січні, Міністерство оборони України уклало договір із ТзОВ «Керамбуд» про пайову участь у будівництві житла на гектарі колишньої частини з умовою, що товариство бере на себе всі витрати за зведення та будівництво, а військовослужбовцям належатиме лише 18% житла.

Решту території, згідно з баченням прокуратури МОУ, знову передадуть місту. Тепер на території колишньої військової частини, як стверджує Віра Лясковська, без жодних дозволів розташована керамічна фабрика Левинського, а також відбувається гуртова торгівля. «За користування цими земельними ділянками не отримують грошей ані місто, ні державний бюджет», — наголосила вона.

Порушення цього питання депутатами посприяло тому, що справою зацікавилася прокуратура. Минулого тижня відбулася нарада за участю голови Львівської прокуратури Андрія Палюха, гарнізонних прокурорів і депутатів міськради, на якій вирішили дослідити цю справу та провести перевірку операцій із нерухомістю та землею колишньої військової частини.

На думку пані Лясковської, проблему вирішать, а вояки таки отримають житло.
Богдан Юрочко